Youtube'da Para Var mı ?

Ymagazin 08.01.2017 haber

Evet öncelikle "youtube türkiye" ile diğer ülkelerdeki youtube kazançlarını aynı sanmayınız. Bunun sebebi ise yurtdışındaki reklam verenlerin yüksek fiyat vermesidir. Türkiye'de fazla para bağlamadıkları için youtuberların kazandığı paralarda o oranda düşüyor.

Öncelikle youtubedan para kazanmak için videolarınızın genel olarak 50.000 izlenmeyi geçmesi gerek. Yoksa elinize kayda değer bir para geçmez. Şimdi kesin bir kazanç oranı söyleyemem çünkü değişken bir kazanç sistemi var. Ama şöyle bir örnek vereyim 50.000 izlenen bir video ortalama 15-25 tl arası bir para kazanır.

Sizde ona göre ünlü youtuberların kazançlarını hesaplayabilirsiniz. Socialblade sitesinde gösterdiği kazançlar yurtdışındaki kazanma oranlarıyla hesaplandığı için yüksek çıkıyor ama ülkemizde böyle bir şey yok. Ama son zamanlarda youtube kitlesinin artmasıyla markalar youtube'a ağırlık vermeye başladılar. O yüzden kazançlar zamanla artacaktır.

Youtube'dan geçinmek konusu ise şöyle. Videolarınız 100.000-250.000 arası izlenir ve ayda 20 tane filan video atarsanız geçinebilirsiniz. Veya youtuberların yaptığı gibi video içine extradan reklam alabilirsiniz. Durum anlattığımız gibidir. Sizinde böyle izlenme oranlarınız olursa "EVET YOUTUBE'DAN GEÇİNEBİLİRSİNİZ".

Bunlara da Göz Atın