İşte Alper Rende'nin Aylık Youtube Kazancı

Selamlar youtuber sever dostlarım, bu makalemizde çok merak edilen Alper Rende YouTube'dan ne kadar para kazanıyor sorusuna cevap vereceğiz.

ALİ BİÇİM NE KADAR PARA KAZANIYOR
MESUTCAN TOMAY NE KADAR PARA KAZANIYOR
ENES BATUR NE KADAR PARA KAZANIYOR


Alper Rende 1 yıldır çok büyük bir ivmeyle yükselmeye devam ediyor ve 3 milyon aboneyi geçmiş durumda. Özellikle sevgilisi Betül Çakmak'ın da youtube'a katılmasıyla beraber büyüme hızı iyice artmış durumda.

3 milyon aboneye sahip olan ve bu denli izlenen Alper Rende'nin youtube kazancı da oldukça merak edilen bir durum. Bizde şimdi kendi elimizdeki verilere göre Alper Rende'nin aylık gelirini hesaplamaya geçelim.

Bizim elimizdeki verilere Youtube Türkiye'de 1 milyon izlenmeye ortalama olarak 2 bin tl para kazanılmaktadır. Bu veri kanal kategorisi, video uzunluğu gibi şeylere göre değişiklik gösterebilir ancak biz ortalama olması açısından 2000 tl kabul ediyoruz.

Socialblade verilerine bakacak olursak Alper Rende günlük ortalama 1 milyon izlenme elde ediyor. 1 milyon 2 bin tl olduğuna göre Alper Rende'nin günlük kazancı 2 bin tl diyebiliriz. 1 ayda 30 gün olduğuna göre bir ayda ortalama 60 bin tl gelir elde ediyor diyebiliriz.

Ancak şöyle bir durum var, bu gelirler sadece youtube izlenmelerinden gelen izlenmelerdir. Yaptığı sponsorluk ve reklam anlaşmalarından ne kadar kazandığını bilemediğimiz için o gelirleri katamıyoruz aylık gelirine. Ancak ortalama 100-200 bin tlye reklam yaptıklarını duyuyoruz.

Kendisine daha çok kazanmasını temenni ediyoruz, bende bir izleyicisiyim ve gerçekten Youtube Türkiye'nin video kalitesini arttıran bir kişidir kendisi.

Umarım merakınız gitmiştir, diğer makalelerde görüşmek üzere.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.