Berkcan Güven Aylık Youtube Kazancı

Selam Youtube Magazin takipçileri bu makalemizde Youtube'un çılgın çocuğu Berkcan Güven'in aylık youtube gelirini hesaplayacağız. Bu hesaplamayı yaparken socialblade ve kendi bilgilerimizi kullanacağız. Son zamanlarda yaptığı rap parçaları ile adından oldukça söz ettiren ve ayriyeten Youtube'a üretti "buneamk" konseptiyle de bayağı ilgi geçen Berkcan Güven youtube'dan ne kadar para kazanıyor onu bu makalede öğreneceksiniz.
Öncelikle bizim elimizdeki verilere bakacak olursak Youtube Türkiye'de standart bir youtube videosu 1 milyon izlenmeye 2 bin tl para kazandırır. Tabi ki az veya çok bu para değişebilir ancak biz ortalamasını aldığımız için böyle diyoruz.

Socialblade verilerine göre Berkcan Güven, günde ortalama 250 bin kez izleniyor. 1 milyon izlenme 2 bin tl olduğuna göre, günde 500 tl para kazanıyor Berkcan Güven. Bunu aya vurursak aylık olarak 15 bin tl para kazanıyor diyebiliriz sadece Youtube izlenmelerinden.

Evet genel olarak sadece Youtube izlenmelerinden kazandığı parayı söylemiş olduk. Ancak bunun haricinde yaptıkları reklam ve sponsorluk anlaşmalarından da para kazanmaktadırlar. Bu anlaşmalardan ne kadar para kazanıyorlar bilemediğimiz için onları buraya yazamıyoruz.

Umarım bu makale hoşunuza gitmiştir ve merakınızı gidermiştir.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.