Betül Çakmak'ın Aylık Youtube Kazancı

Selamlar meraklı ve youtubesever dostlar, son zamanların parlayan yıldızlarından Betül Çakmak'ın aylık youtube kazancı çok defa soruldu, o yüzden bizde bu makalede merakları gidermek istedik.

DELİMİNE AYLIK YOUTUBE KAZANCI
ALPER RENDE AYLIK YOUTUBE KAZANCI


Aslında bakacak olursak Betül Çakmak yeni bir youtuber. Sevgilisi Alper Rende ile birlikte videolar çekiyorlar ve ciddi bir şekilde yükseliş yaparak en büyük kadın Türk Youtuberlardan biri olmuş durumda. Tabi bu kadar büyümesinde sevgilisininde etkisi çok büyük. Ama genel olarak baktığımız zaman videoları Youtube Türkiye standartlarına göre bayağı bir kaliteli.

Neyse biz konumuza gelecek olursak dediğimiz gibi Betül Çakmak'ın kazandığı parayı merak eden birçok insan var ve bizde birazdan meraklarını gidereceğiz.

Öncelikle bizim elimizdeki verilere bakacak olursak Youtube Türkiye'de standart bir youtube videosu 1 milyon izlenmeye 2 bin tl para kazandırır. Tabi ki az veya çok bu para değişebilir ancak biz ortalamasını aldığımız için böyle diyoruz.

Socialblade verilerine göre Betül Çakmak, günde ortalama 750 bin kez izleniyor. 1 milyon izlenme 2 bin tl olduğuna göre, günde 1500 tl para kazanıyor Betül Çakmak. Bunu aya vurursak aylık olarak 45 bin tl para kazanıyor diyebiliriz sadece Youtube izlenmelerinden.

Evet genel olarak sadece Youtube izlenmelerinden kazandığı parayı söylemiş olduk. Ancak bunun haricinde yaptıkları reklam ve sponsorluk anlaşmalarından da para kazanmaktadırlar. Bu anlaşmalardan ne kadar para kazanıyorlar bilemediğimiz için onları buraya yazamıyoruz.

Umarım bu makale hoşunuza gitmiştir ve merakınızı gidermiştir.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.