Clickbait Nedir ve Nasıl Yapılır ?

Selamlar youtubesever dostlar, bugün youtube camiasında fazlaca kullanılan clickbait terimini sizler için açıklayıp sizleri aydınlatacağım.

HİLESİZ ABONE KASMA TAKTİKLERİ
EN ÇOK İZLENEN VİDEO FİKİRLERİ


Eğer Youtube ile ilgileniyorsanız clickbait kelimesini illaki duymuşsunuzdur. Bu kelimeyi genelde birbirine suç atmak isteyen youtuberlar bolca kullanır. Peki bu clickbait nedir.

Clickbait Nedir ?

Youtube ortamında sahte tıklama anlamına gelir. Bu kelimeyi biraz daha açacak olursak, video içeriğiyle videosuna koyduğu başlık veya küçük resim uyumsuz olursa o youtuber arkadaş clickbait yapmış oluyor. Yani şöyle bir örnek verebilirim ; başlığa "kaza yaptım, ağır yaralandım" tarzında bir şey yapıp aslında videonun içeriğinin oyun olması gibi düşünebiliriz bu clickbait durumunu. Evet clickbait aslında bu kadar basit bir şey. Ancak clickbait yapmak izlenmeyi arttırsa bile insanları kandırmak size dislike ve kötü yorum getirir bol bol. O yüzden clickbait yapmanızı önermem.

Clickbait Nasıl Yapılır ?

Yukarıda örnek verdiğim gibi yapması aslında çok çok basit. Video içeriğiniz pek ilgi çekici değilse, başlığa ve küçük resime video içeriği ile ilgili olmayan ancak ilgi çekici şeyler koyarsanız clickbait yapmış olursunuz ve izlenmeniz normale göre artar. Ama dediğim gibi size dislike ve kötü yorum atan kişi sayısı da bir o kadar artacaktır.

Bu makalemizde clickbait nedir ve nasıl yapılır konusunu işledik. Umarım anlatabilmişizdir. 

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.