Delimine'nin Aylık Youtube Kazancı

Youtube Türkiye'nin son zamanlarda gördüğü en çılgın adamlarından biri olan "Delimine", Türkiye'nin en büyük kanalı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Tabi ki bu kadar çok izlenen ve takip edilen bir kişininde youtube kazancı oldukça çok merak ediliyor.

ALPER RENDE YOUTUBE'DAN NE KADAR KAZANIYOR
MESUTCAN TOMAY YOUTUBE'DAN NE KADAR KAZANIYOR
ALİ BİÇİM YOUTUBE'DAN NE KADAR KAZANIYOR


Hepinizin tahmin edeceği bir şekilde Delimine'nun youtube kazancı oldukça fazla. Çünkü çok hızlı yükseliyor ve inanılmaz derecede izleniyor. Özellikle son zamanlarda Birebir kanalıyla beraber çektikleri videolar çok beğeniliyor ve izleniyor.

Şimdi bizde sizin aklınızdaki sorulara yanıt vermek ve merakınızı gidermek için Deliminenin gelirini hesaplayacağız.

Öncelikle bizim elimizdeki verilere bakacak olursak. Youtube Türkiye'de içerek üreten bir Youtuber 1 milyon izlenmeye ortalama olarak 2 bin tl civarı bir para kazanır. Bizde elimizdeki bu veriye göre aylık kazancını hesaplamaya başlayalım.

Socialblade verilerine göre Delimine, günlük ortalama olarak 2 milyon kez izlenmektedir. 1 milyon izlenme 2 bin tl olduğuna göre, günde 4 bin tl kazanmaktadır. Ayda 30 gün olduğuna göre de aylık 120 bin tl kazancı vardır. Yani kısacası, Delimine youtubedan aylık 120 bin tl para kazanıyor.

Tabi bizim bulduğumuz bu kazanç ortalamadır ve sadece izlenmelerden gelen paradır. Yaptığı sponsorluk ve reklam anlaşmalarından ne kadar kazandığını bilemeyiz.

Umarım bir nebzede olsa merakınızı gidermişizdir, diğer makalelerde görüşmek üzere.


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.