Enes Batur YouTube'dan Ne Kadar Kazanıyor ?

Merhabalar sevgili YouTube takipçileri, bu makalemizde sizler için Enes Batur'un Youtube'dan ne kadar kazandığını hesapladık. Umarım bu makale işinize yarar ve umarım sizde Enes Batur kadar para kazanabilirsiniz. Şimdi lafı uzatmadan hemen kazancını hesaplamaya geçebiliriz.

enes batur youtubedan ne kadar kazanıyor
Enes Batur youtube'dan ne kadar kazanıyor

Elimizde ki veriye göre Türkiye'de 1 milyon izlenmeye ortalama 2000 tl para kazanılıyor. Şimdi elimizdeki bu veriye göre Enes Batur'un kazancını hesaplayabiliriz.

Socialblade verilerine göre Enes Batur günlük 6 milyon izlenme elde ediyor. Elimizdeki veriye bakacak olursak 1 milyon izlenme 2 bin tl ettiğine göre. Enes Batur günlük 10-12 bin tl civarında para kazanıyor. Tabi ki biz bunun minimumda tutarsak Enes Batur aylık olarak youtube'dan 300 bin tl gelir elde ediyor diyebiliriz.

Enes Batur sadece youtube izlenmelerinden kazanmıyor tabiki, gelen sponsorluk ve reklam anlaşmalarından da çok para kazanıyor. Tabi ki o reklam anlaşmalarından ne kadar kazandığını bilemeyiz çünkü o bilgiler saklı. Ama bir reklam anlaşması için 100 bin tl kabul etsek aylık 300 bin tl de sponsorluk ve reklam anlaşmalarından kazanıyor diyebiliriz.

Yani Enes Batur'un aylık ortalama kazancı 500.000 tldir. Kendisinin kazancında gözümüz yok, Allah daha çok versin. Sadece takipçiler merak ettiği için kendi çapımızda kazancını hesaplayalım dedik.

Umarım bu makale hoşunuza gitmiştir. Diğer yazılarımızı da okumayı unutmayınız lütfen.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.