Youtube Katıl Butonu Nasıl Açılır ?

Son zamanlarda, youtuberların yeni bir kazanç kapısı olmaya başladı. Bunun adı Katıl Butonu. Para kazandırdığı içinde herkes merak ediyor bu Katıl Butonu Nasıl Açılır diye. İşte bizde büyük hizmet olarak bu katıl butonunun nasıl açıldığını anlatacağız.

YOUTUBE NEYE GÖRE PARA VERİYOR


Hepiniz farketmişsinizdir ki youtuberların çoğunluğu bir video çekerek katıl butonunun aktif olduğunu ve kanala para ödeyerek katılan izleyicilere özel içerikler üreteceklerini söylüyorlar. Ve bu şekilde kazanç sağlayarak aylık gelirlerini arttırmış oluyorlar.

Katıl butonu nasıl açılır konusuna gelirsek. Bu işlem çok basit. Tabi ki bu işlemi yapmak yani katıl butonunu aktif etmek için para kazanmanız açık olması gerekiyor. Para kazanmanızın açık olması içinde youtube'un yeni getirdiği özelliğe göre 4000 saat izlenmeyi ve 1000 aboneyi geçmiş olmanız ve başvurmanız gerekiyor.

Eğer para kazanmanız açıksa İçerik Stüdyosu içerisinden para kazanma kısmına tıklıyoruz, açılan sayfada sağ taraftan üyelikler kısmına tıklayarak katıl butonuna ulaşabilirsiniz. Bu sayfada ise katıl butonunu ayarlamak için önünüze seçenekler gelecek. Size para verecek kişilerin ne kadar para vereceğini ve seviyeleri vs. ayarlayıp görseller ekleyebiliyorsunuz.

Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra ise kaydedip onaya gönderiyorsunuz. Birkaç gün içerisinde size onay veya red mesajı gelecektir. Eğer onay gelirse artık katıl butonunu aktif şekilde kullanabilirsiniz demektir. Red gelirse ise değişiklikler yaparak yeniden başvurabilir ve şansınızı deneyebilirsiniz.

Bu makalemizde katıl butonu nasıl aktif edilir konusunu işledik. Umarım işinize yaramıştır.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.