Mesutcan Tomay YouTube'dan Ne Kadar Kazanıyor ?

Eğer son zamanlarda YouTube'a bir kez bile girdiyseniz, Mesutcan Tomay ismini duymuşsunuzdur. Çünkü son zamanlarda Ali Biçim ile birlikte Youtube'un içinden geçtiler resmen. Çok hızlı bir şekilde 1 milyon aboneyi geçtiler ve hala da aynı hızda ilerlemeye devam ediyorlar.

mesutcan tomay

Bugünkü konumuz eski çocuk yıldız olan Mesutcan Tomay Youtube'dan Ne Kadar Kazanıyor olması. Son zamanlarda oldukça fazla dikkat çektikleri için, Youtube'dan kazandıkları parada fazlaca ilgi çekiyor. Bizde elimizdeki verilerle sizlere aylık kazancını ortaya çıkaracağız.

Eğer ilginizi çekerse diğer youtuberlarında kazançlarına bakabilirsiniz ;

ENES BATUR YOUTUBE KAZANCI
ALİ BİÇİM YOUTUBE KAZANCI

Evet şimdi lafı daha fazla uzatmadan hemen kazancını hesaplayalım, Mesutcan Tomay'ın youtube kazancını.

Öncelikle bizim elimizdeki kazanç verilerine bakacak olursak. Youtube Türkiye'de ki ortalama kazançlar şöyle ; 1 milyon izlenme 2000 tl. Tabi bu değer ortalama bir değerdir, düşebilir veya yükselebilir. Zaten bizde ortalama bir kazanç ortaya çıkaracağız. Şimdi Mesutcan'ın günlük izlenmelerine bakalım ve kazancını ortaya çıkaralım.

Socialblade verilerine göre Mesutcan Tomay günlük ortalama 500 bin izlenmeye sahip. 1 milyon izlenme 2000 tl olduğuna göre, Mesutcan günlük 1000 tl gelir elde ediyor. Günlük 1000 tl geliri aya vurur isek 30.000 tl yapıyor. Yani Mesutcan Tomay'ın aylık kazancı 30.000 tl civarıdır.

Bu kazanç sadece izlenmeden gelen kazançtır, yaptığı reklam ve sponsorluk anlaşmalarından bilgimiz olmadığı için o kazançları sayamıyoruz maalesef. Ama bir reklamdan genelde 50 bin - 100 bin tl kazandıklarını biliyoruz.

Bugün Mesutcan Tomay'ın kazancını hesapladık. Umarım merakınız gitmiştir. Başka bir youtuber'ın kazancını merak ediyorsanız yorum atabilirsiniz.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.