Youtube Kanalına Reklam Almak

Herkese selam youtuber dostlarım, bu makalede Youtube Kanalına Reklam Almak konusunu işleyeceğiz. Bu makale işinize yarayabilir ve daha çok para kazanabilirsiniz.


Hemen konumuza geçecek olursak youtube kanalına reklam almak bazen çok kolay bazense çok zor olabilir. Şimdi neden kolay veya neden zor olduğunu anlatayım.

Eğer +500 bin takipçili bir Youtube kanalınız varsa ve düzenli video atıyorsanız aslında izlenmenizin çok bir önemi yok. Çünkü çoğu şirket sadece sizin abone sayınızla ilgilenecektir. O yüzden size reklam teklifleri gelecektir. Eğer abonenize rağmen reklam teklifi gelmiyorsa, gözünüze kestirdiğiniz markalara ve şirketlere mail atarak kendinizi tanıtabilir ve reklam anlaşması yapmak için ikna etmeye çalışabilirsiniz. Bu durum kolay olan kısımdı. Şimdi neden zor sorusunu cevaplayalım.

Youtube kanalına reklam alma konusunun zor kısmına geldiğimiz zaman ise bu durumda kanalınızın +50 bin takipcili olduğunu düşüneceğiz. Eğer +50 bin takipçili bir youtuber iseniz ve kanalınızın izlenmesi, abonenize göre iyiyse güzel bir konumdasınız demek aslında, gelişiyorsanız demektir. Ancak böyle bir youtuber iseniz markalar ve şirketler sizi pek fark etmeyeceklerdir. Bu yüzden sizin onlara ulaşıp kanalınıza reklam alabileceğinizi söylemeniz gerekiyor. İşte zor kısımda burada başlıyor. Aboneniz düşük olduğu için size reklam vermek istemeyeceklerdir. Ancak siz onlara izlenmenizin yüksekliğinden bahsederek ikna etmeye çalışacaksınız.

Bu makalemizde youtube kanalına reklam alma konusunu işledik ve markalar karşısında nasıl bir durumda olacağınızı kısa örneklerle anlatmaya çalıştık. Umarım sizde reklam alabilir ve güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.