Youtube Neye Göre Para Veriyor ?

Merhabalar Youtube'a gönül vermiş dostlar, Youtube'dan para kazanmak isteyen arkadaşların aklında hep bir soru vardır ve o soru da ; Youtube Neye Göre Para Veriyor sorusudur. Her kafadan ayrı ses çıktığı için, Youtube'a yeni girmek isteyen ve para kazanmak arkadaşların kafaları karışıyor. İşte bizde bu makale bu kafa karışıklığını geçirmek istiyoruz.

YOUTUBE KANALINA REKLAM ALMAK

youtube para kazanmak
youtube neye göre para veriyor

Öncelikle çoğu kişinin bildiği üzere Youtube, video izlenmelerine göre para kazandırır. Yani videonuz ne kadar çok izlenirse o kadar para kazanırsınız. Bu kazanç diğer avrupa ülkelerinde daha çok olsa da son zamanlarda Türkiye'de de güzel kazançlar elde edilmeye başlandı. Bizim elimizdeki verilere göre Türkiye'de 1 milyon izlenmeye ortalama 2 bin tl para kazanılıyor. Bu bilgi de aklınızda kalsın.

Youtube Neye Göre Para Veriyor sorusuna verilen yanlış cevaplardan birisi "Aboneye Göre Veriyor" dur. Youtube herhangi bir şekilde aboneye göre para vermemektedir.

Ancak Youtube'un yeni getirdiği özellik olan "Katıl Butonu" ile size para veren takipçilerinize özel içerikler üretebilir ve onlarla daha yakından iletişim kurabilirsiniz. Katıl butonu sayesinde de Youtube'dan para kazanabilirsiniz.

Bir diğer eklemem gereken bilgi ise, kanal kategorinize göre 1 milyon veya 1000 izlenmeyle kazandığınız kazandığınız para farklılık gösterir. Yani eğitim kanalı 1 milyon izlenmeye 3000 tl kazanırken, eğlence kanalı ise 2000 tl para kazanabilir. Eğitim ve çocuk kanallarının çok kazandığını da eklemeliyim.

Youtube neye göre para veriyor sorusuna güzel bir şekilde cevap verdiğimizi düşünüyorum. Umarım işinize yaramıştır.Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.