NetD Müzik Aylık Youtube Kazancı

Selam Youtube Magazin takipçiler, bugün bu makalemizde Türkiye'de en çok izlenen kanal olan NetD Müzik kanalının aylık youtube gelirini hesaplayacağız.

REYNMEN AYLIK YOUTUBE KAZANCI
BERKCAN GÜVEN AYLIK YOUTUBE KAZANCI


Birçok ünlü şarkıcı ve fenomenle çalışan Netd kanalı bu sayede Türkiye'nin en çok izlenen kanalı olmuştur. Bu kadar izlendiği içinde aylık ne kadar kazandıkları da bir o kadar merak ediliyor. Bizde büyük bir hizmet olarak bu merakınızı gidereceğiz ve aylık kazançlarını hesaplayacağız.

Öncelikle bizim elimizdeki verilere bakacak olursak Youtube Türkiye'de standart bir youtube videosu 1 milyon izlenmeye 2 bin tl para kazandırır. Tabi ki az veya çok bu para değişebilir ancak biz ortalamasını aldığımız için böyle diyoruz.

Socialblade verilerine göre NetD Müzik, günde ortalama 17 milyon kez izleniyor. 1 milyon izlenme 2 bin tl olduğuna göre, günde 34 bin tl para kazanıyor NetD Müzik. Bunu aya vurursak aylık olarak  1 milyon 20 bin tl para kazanıyor diyebiliriz sadece Youtube izlenmelerinden.

Evet genel olarak sadece Youtube izlenmelerinden kazandığı parayı söylemiş olduk. Ancak bunun haricinde yaptıkları reklam ve sponsorluk anlaşmalarından da para kazanmaktadırlar. Bu anlaşmalardan ne kadar para kazanıyorlar bilemediğimiz için onları buraya yazamıyoruz.

Umarım bu makale hoşunuza gitmiştir ve merakınızı gidermiştir.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.