Reynmen Aylık Youtube Kazancı

Selam Youtube Magazin takipçileri bu makalemizde bence Türkiye'nin en çok bilinen fenomeni olan Reynmen'in aylık youtube kazancını sizler için açıklayacağız.


Çektiği videolar, yaptığı şarkılar ve instagram hesabıyla adından sıkça söz ettiren Reynmen'in aylık geliri de haliyle merak ediliyordu. Bizde bu makalemizde elimizden geldikçe sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Öncelikle bizim elimizdeki verilere bakacak olursak Youtube Türkiye'de standart bir youtube videosu 1 milyon izlenmeye 2 bin tl para kazandırır. Tabi ki az veya çok bu para değişebilir ancak biz ortalamasını aldığımız için böyle diyoruz.

Socialblade verilerine göre Reynmen, günde ortalama 1 milyon kez izleniyor. 1 milyon izlenme 2 bin tl olduğuna göre, günde 2000 tl para kazanıyor Reynmen. Bunu aya vurursak aylık olarak 60 bin tl para kazanıyor diyebiliriz sadece Youtube izlenmelerinden.

Evet genel olarak sadece Youtube izlenmelerinden kazandığı parayı söylemiş olduk. Ancak bunun haricinde yaptıkları reklam ve sponsorluk anlaşmalarından da para kazanmaktadırlar. Bu anlaşmalardan ne kadar para kazanıyorlar bilemediğimiz için onları buraya yazamıyoruz.

Umarım bu makale hoşunuza gitmiştir ve merakınızı gidermiştir.

2 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.